O PÍRKU

Pírko je knihařský ateliér, který poskytuje nejen běžné knihařské služby, ale věnuje se i zakázkové výrobě knih (v malém nákladu), skicářů a balicích papírů.

 

Pokud chcete rozbité knize vdechnout nový život, hledáte dárek pro někoho blízkého v podobě na míru vytvořeného fotoalba, jste kreativní duše, která chce mít své nápady ve stylovém a praktickém sešitu nebo skicáku, nebo Vás jen zajímá knihařské řemeslo a chtěli byste o něm vědět víc, jste v ateliéru Pírko vítaní.

 

A kdo stojí za knihařským ateliérem Pírko?

 

Jmenuji se Zuzana Ptáčková. Jsem absolventkou oboru Grafický design na Střední škole umění a designu v Brně, a následně ateliéru Obalového a knižního designu při Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením doc. PhDr. Elišky Čabalové.

 

V jedné ze svých prací — Šaty, které jdou přečíst (Silk), sítotisk, 2016

 

V rámci vysokoškolského studia jsem měla možnost zúčastnit se několika výstav, přehlídek a workshopů.
Za zmínku rozhodně stojí přehlídka Pokoje, kterou náš ateliér dvakrát vyhrál (2015, 2017), společné výstavy v Třinci, Lokti, Ostravě. Z workshopů byl pro mě nezapomenutelný týden strávený s Nicky Oliver, britskou designérkou, která nás zasvětila do barvení kůže a netradičního způsobu vazby knihy.

Moji práci definuje důraz na detail, přesnost. Propojujícími prvky jsou čistá a barevně jednoduchá řešení — většinou v neutrálních odstínech — a experiment s knižní strukturou. Vždy je mým cílem najít nejvhodnější možnou vazbu pro daný projekt/produkt a tu případně přizpůsobit, s důrazem na lepší funkčnost a delší životnost výsledné knihy.

Pokud Vás zajímá víc, najdete mě na instagramu — na firemním, kde jsou ukázky nejen hotových prací, ale dostanete se tak i do zákulisí života ateliéru, příprav jednotlivých projektů, perliček z tvoření, nebo na mém osobním, kde můžete nahlédnout do mých knihařských experimentů a střípků ze života.

Zpět do obchodu