DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Z důvodu organizačních změn je do odvolání ateliér otevřen pro zákazníky pouze po předchozí telefonické či emailové domluvě. Děkujeme za pochopení.

O PÍRKU

Pírko je knihařský ateliér, který poskytuje nejen běžné knihařské služby, ale věnuje se i zakázkové výrobě knih (v malém nákladu), skicářů a balicích papírů.

 

Pokud chcete rozbité knize vdechnout nový život, hledáte dárek pro někoho blízkého v podobě na míru vytvořeného fotoalba, jste kreativní duše, která chce mít své nápady ve stylovém a praktickém sešitu nebo skicáku, nebo Vás jen zajímá knihařské řemeslo a chtěli byste o něm vědět víc, jste v ateliéru Pírko vítaní.

 

A kdo stojí za knihařským ateliérem Pírko?

 

Jmenuji se Zuzana Ptáčková. Jsem absolventkou oboru Grafický design na Střední škole umění a designu v Brně, a následně ateliéru Obalového a knižního designu při Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením doc. PhDr. Elišky Čabalové.

 

V jedné ze svých prací — Šaty, které jdou přečíst (Silk), sítotisk, 2016

 

V rámci vysokoškolského studia jsem měla možnost zúčastnit se několika výstav, přehlídek a workshopů.
Za zmínku rozhodně stojí přehlídka Pokoje, kterou náš ateliér dvakrát vyhrál (2015, 2017), společné výstavy v Třinci, Lokti, Ostravě. Z workshopů byl pro mě nezapomenutelný týden strávený s Nicky Oliver, britskou designérkou, která nás zasvětila do barvení kůže a netradičního způsobu vazby knihy.

Moji práci definuje důraz na detail, přesnost. Propojujícími prvky jsou čistá a barevně jednoduchá řešení — většinou v neutrálních odstínech — a experiment s knižní strukturou. Vždy je mým cílem najít nejvhodnější možnou vazbu pro daný projekt/produkt a tu případně přizpůsobit, s důrazem na lepší funkčnost a delší životnost výsledné knihy.

Pokud Vás zajímá víc, najdete mě na instagramu — na firemním, kde jsou ukázky nejen hotových prací, ale dostanete se tak i do zákulisí života ateliéru, příprav jednotlivých projektů, perliček z tvoření, nebo na mém osobním, kde můžete nahlédnout do mých knihařských experimentů a střípků ze života.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení